Contact Staff







LAST FIRST POSITION TEL# ROOM# CONF TIME
ALLEN JOE Spec Ed 3242 C201 2nd & 5th
BARRETT BELINDA Reading 3205 A205  
BAUERSCHLAG WESLEY Industrial Technology 3128 F105 7th
BAYNHAM SARAH Physical Education 397-4966 E107 4th
BAZZANI KATIE ACADEMIC DEAN 397-4900 C101  
BENDER JON History 3217 B215 3rd
BLOMSTROM SARAH Local Curriculum 3119 C109 1st & 3rd
BODENHEIMER LINDA Gift and Talented 3103 B108 2nd
BOYLE BRETT Math 3215 B210 6th
BROWN JEANNE Social Studies 3115 C105 4th
CALLAWAY TARA Counselor 397-4922 A116  
CHASE CAROL Math 3118 C108 6th
CHIPOLI CHIP English 3226 C209 1st
CHOVANETZ JEFFEREY Science 3233 C221 5th
COLLIE TRACI Local Curriculum 3207 B209 3rd & 6th
CORCORAN CHRISTINA Math/Science 3230 C216 6th
CURTIN CYNTHIA Reading 3212 B207 2nd
DAVIS  LEIGH Counselor(Part-Time) 397-4922 A119  
EDGE FARAH Reading 3224 C207 2nd
EICKSTEAD LAUREN ALE 3109 B114  
ELY DAVID Head Counselor 397-4922 A121  
FASCINO FELICIA Math 3117 C107 6th
FINLAYSON HYLA Social Studies 3116 C106 4th
FLORES CHRIS Science 3221 B221 5th
FORESTELLO LAUREN Reading 3123 C116 3rd
GARZA MARICELA English 3209 B204 1st
GOBLE KELLI Math 3213 B208 6th
HASTY RUBY Science 3125 C118 5th
HEINTZ HEATHER Nurse 397-4907 A102  
HUGHEY JORDYN Home Ec. 3112 B122 p.m. Brandeis
JOHNS STEPHANIE Reading/Spec Ed 3120 C110 1st & 2nd
JOHNSON ROXANNA Science 3232 C219 5th
JUNKIN MIKE Physical Education 397-4950 E101 4th
KILBORN NANCY Math 3107 B112 6th
KIRBY KAREN Reading 3210 B205 2nd
KLIEWER JOHN Science 3219 B218 5th
KUENTZ JENNIFER Band 3134 F101 7th
LINARES MILLIE Librarian 397-4926 D101A  
LOUDERMILK NIKI English 3223 C206 1st
MARQUEZ SARAH BAND 3135 F101 7th
MARTIN KEITH History 3216 B212 3rd
McCORMICK BILLIE Reading 3124 C117 3rd
McCORMICK BRAD Art 3112 B123 4th
MERRITT JENNIFER Speech Therapost 397-4943 B201  
MIKOLAJCZKY LESLIE Science Coordinator 3220 B220 5th
MONIS HAROON English 3122 C113 1 st
MORALES TERRI Science 3127 C121 5th
MURGUIA HALEY School Psychologist 397-4956 B120  
O’BRIEN ANGELA History/Math SCE 3121 C111 6th
OWENS LISA Choir 3131 F103 4th
PEDRETTI JULIETTE Theatre 3132 F104 4th
PEÑA NANCY PRINCIPAL 397-4900 A104  
PETREE VICTORIA Spanish 3106 B111 7th
PINTOR RUDY SFA/ADVANCE COMPUTER 3102 D102 7th
POTTER KELLIE Social Studies 3231 C217 3rd
RATLIFF MARY ANN CIT 397-4927 D101G  
REDFERN JACKIE English 3120 C110 1st
RENKER SOPHIE Orchestra 3133 F102 7th
REYES LESLEY English/Journalism 3211 B206 1st
RICHTER RYAN VICE-PRINCIPAL 397-4900 A113  
ROACH SHAWN History 3229 C213 3rd
RODGERS LORI Gifted and Talented 3104 B109 2nd
RUSSELL CHRISTINE Special Education Coordinator 397-4930 B107  
SMELSER CYNTHIA Reading 3225 C208 2nd
SMITH BILLIE Math SCE/Art 3222 C211 6th
STARK BARBARA Inclusion 3240 C201 3rd & 6th
SVOBODA CURTIS Physical Education 397-4965 E101 5th
TITUS KIMBERLY PE 397-4951 E107 2nd
TUROV SABINA ALE 3109 B117  
TWEDT KIMBERLY  ASSISTANT PRINCIPAL 397-4900 A112  
VALENZUELA CRIS Police Officer 397-4900 A110  
VAN NEST MARY English 3228 C205 1 st
VASQUEZ ANDY Science  3126 C120 5th
VASQUEZ JENNIFER History  3218 B216 3rd
VELASQUEZ ROSIN ESL 3227 C210  
WYANT DEBRA Math/Algebra 3214 B209 6th
YASGER TERI Art 3111 B121 4th